İkitelli Halı Yıkama 

İkitelli Halı Yıkama


2018-04-18 / İkitelli Halı Yıkama Fabrikası

İkitelli halı yıkama firmamıza temizletilmesi gereken halılarınız için başvuru yapabilir ve sonuç alabilirsiniz. İkitelli ve diğer şubelerimiz için telefon: 0 212 801 80 85 / 0 553 425 85 77

Halı Ve Hijyen Arasındaki İlişki

 • Halılar günümüzün en yaygın kullanılan ev eşyalarından biridir. Bu eşyalar, günümüzde dekorasyon ve daha da önemlisi hijyen açısından sıkça kullanılmaktadır. Halıların hijyenik değerlendirmesi konusu bu noktada daha fazla önem kazanmaktadır. Dekorasyonda görüntü ve iş yerleri açısından satış desteği faydası sağlanırken diğer hijyen önemi ise daha da önem teşkil eder. Bir halının hijyenik olmaması halinde şu gibi riskler çıkabilir:
 • Çocuklu evlerde yerlerin pis olması, halılardan çıkan tozun ve lekelerin bakteri üretmesi ile hastalık nedeni olabilmektedir. Yerlerde sürünen çocuklar bu nedenle temiz bir halı üzerinde gezinmelidir.
 • Halı diplerinde çok sayıda gözle görülmeyen mayt adı verilen canlılar vardır. Bu canlılar hızla çoğalırlar ve halı dışında yatak- yorgan benzeri yerlerin dikiş yerleri iç kısımlarında da vardır. Bunların çoğalması, bazı bakterilerin de üremesi demektir. Bu nedenle hastalık yayılmaması için rutin halı temizliği önem kazanır. Uzun tüylü halılarda görünürde bir şey olmasa bile buna pek kanmamak gerekir.
 • Hijyenik olmayan halılar zamanla ilk baştaki rengini kaybedebilir. Bu da görüntü açısından soruna neden olabilir. Yani devamlı ön planda olan bir yerde halı serilmişse bu durumda iyi görüntü olmaması sorun olacaktır. Kirli halılar kötü izlenime neden olur. Bir iş yeri açısından düşünülünce kötü ve pis görünen bir halının işleyişi olumsuz etkilemesi muhtemeldir.
 • Pis halılar alerji hastalarını daha da zor nefes alır hale getirebilir. Halı diplerinde yer alan tozlar, bir süre sonra havaya kalkmaya başlar. Üzerinde gezinilmesi ve zamanla tozların artması ile bu durum bebek ve alerji hastalarının sorunu olabilir. İkitelli halı yıkama firmamıza halılarınızı dilediğiniz zaman teslim edebilir ve hijyen sorununu çözebilirsiniz.

Halı Temizleme Süreci Nasıldır

Firmamızda halılarınızın yıkanma süreçleri titizlikle sürdürülmektedir. Halılarınızın temizlenmesi için başvuru yapmanızın sonrasında öncelikle zaman belirlenir. Ne zaman alım olacağı, yıkama süresi ve teslim süresi hakkında bilgiler verilir. Buna ek olarak halı temizleme işlemlerinin başlaması için makinelerin olduğu yere gönderilir. Halılarınız bu aşamada artık önce türlerine göre sınıflandırılacaktır. Bazı halılar yüksek hassasiyet barındırır. Bazı halılar da daha az hassastır ve malzemeleri makineye dayanıklıdır. Buna göre bir sınıflandırma yapılmasının ardından sonraki aşamada makinede uygun deterjan seçimi vardır. Halı yapısına zarar vermeyen şekilde önce temizlik yapılır ve kirli su kalmayana kadar temizleme yapılır. Sonraki süreçte de durulama ve kurutma işlemleri gelir. Kuruma da bittiği zaman artık genel kontroller yapılarak koku ve paketleme sağlanır. Sonraki aşamada size belirtilen sürede teslimi yapılır.

Halıları Ne Kadar Aralıklarla Temizletmeli

Halıların temizleme süresi önemli bir konudur. Bu durumu iki farklı halı üretim türüne göre değerlendirmek gerekebilir. ilk olarak halılar eğer el dokumasıysa ve değerli halı kategorisinde ise bu durumda olabildiğince az yıkama olmasına önem vermek gerekir. Eğer yıkanacaksa da bu durumda vakumlu temizleme ile işlem yapılmalıdır. Halıların çok sık temizlenmesi kendi özelliklerini kaybetmesine neden olur. Halı değerinin uzun süre korunması için bu nedenle halıların bakımına önem vermeli, zorunlu olmadıkça da çok yıkamaya verilmemelidir. Ancak tozunun alınmasında sakınca yoktur. Makine halılarında da aslında genel olarak sık yıkama önerilmez. Yani yıkama işleminin kendisi temelde halılara pek uymayan bir işlemdir ve makine üretimi halıların da senede en çok 2 kere yıkanması gerekir. İdeal olan, ortalama kullanımı olan bir halı senede bir kere yıkatılabilir. Eğer hiç üzerinden geçilmeyen bir yerde duruyorsa ve dışarıdan da toz pislik almıyorsa bu durumda iki seneye kadar çıkabilir. Bu işlemler dokuma kilim benzeri yer sergilerinde de geçerlidir. Ancak diğer makine üretimi kilimlerin halılara göre daha sık yıkanmasında bir sorun yoktur. Genel olarak toz alma ve uzun aralıklı yıkama durumu benimsenmelidir. Firmamıza bu nedenle ihtiyacınız olduğu zaman başvuru yapabilirsiniz.

Kurumsal Halı Temizleme İkitelli

İkitelli halı yıkama firmamızı diğer firmalardan ayıran en önemli özelliklerden biri  kurumsal olarak işleyişini sürdürmesidir. Kurumsallıktan kasıt ise birtakım firma prensiplerine göre işlemlerin olması,  hem yapılan işlerin hem de genel müşteri memnuniyeti durumlarına öncelik verilmesidir.  Buna ek olarak makine kullanımı konusunda eğitimli personelimiz, beklentileri de karşılamaktadır. Yani halılarınıza hatalı yıkama işlemleri olmadan müdahale edilmektedir. Kurumsal  bir  bakış açısı olarak önemli bir diğer konu da halı temizleme işlemlerinde geçici müşteriler değil kalıcı uzun süreli müşteriler kazanmayı hedeflememizdir.  Bu nedenle anive geçici memnuniyet değil de her zaman iyi bir firma olarak bilinen bir kurum olmayı hedeflemekteyiz.

Ekonomik Halı Temizleme Firması

Halı yıkama fiyatları açısından firmamızın birtakım prosedürlere göre işlem yapması söz konusudur. Öncelikle genel piyasa durumunu dikkate almaktayız. Kaldı ki sizlerin de piyasa değerinin çok altında ya da üstünde fiyatlar sunan firmalara başvuru yapmamanız gerekir. Bu durumun farklı nedenleri olması muhtemeldir. Ya sizi dolandırmak için ya da çok kötü hizmet verildiği için böyle bir durum olabilir. Firmamızda fiyatlandırmayı belirleyen bir diğer etken de halı sayısı, büyüklüğü ve özellikleridir. Bunlara göre araç ve gereçlerin kullanım miktarı, yapılan işlem özellikleri değişebilir. Örneğin vakumlu temizleme çok hassasiyet gerektiren bir konudur. Ayrıca halıların büyük olması da önemli bir konudur. İkitelli halı yıkama firması olarak sizlere beklentilerinizin üzerinde bir hizmet vermekte ve ekonomik açıdan da iyi bir çözüm ortağı olmaktayız. Firmamıza dilediğiniz zaman başvurular yapabilir, görüş ve önerilerinizi de aktarabilirsiniz. Telefon: 0 212 801 80 85 / 0 553 425 85 77

Ücretsiz servisimizle halı yıkama hizmeti sunduğumuz bölgeler şu şekildedir:

 • Küçükçekmece
 • Atakent
 • Atatürk
 • Beşyol
 • Cennet
 • Cumhuriyet
 • Fatih
 • Fevzi Çakmak
 • Gültepe
 • Halkalı
 • İnönü
 • İstasyon
 • Kanarya
 • Kartaltepe
 • Kemalpaşa
 • Mehmetakif
 • Söğütlü Çeşme
 • Sultan Murat
 • Tevfik Bey
 • Yarımburgaz
 • Yeni Mahalle
 • Yeşilova
 • Altınşehir
 • Başakşehir
 • Güvercintepe
 • Kayabaşı
 • Şahintepe
 • Ziyagökalp

İkitelli'de halı yıkama hizmeti sunduğumuz şubemiz başta olmak üzere İstanbul Avrupa Yakası halı yıkama hizmeti sunduğumuz tüm şubelerimizden hizmet alan tüm müşterilerimizin halı yıkama ve diğer temizlik ihtiyaçlarında ilk tercih ettiği bir firma olmak, işimize gösterdiğimiz saygı ve özenin daha da çok artmasına neden olmaktadır.

İkitelli halı yıkama fabrikaları arasında tereddütsüz bizi seçen değerli müşterilerimiz, şubemizde çalışan personelimizin, alanında ne denli profesyonel olduğunu ve tüm halı modelleri yıkama ve leke çıkarma konularında duruma ne denli hakim olduğunun bilincindedir. Halı ve kilimlere zarar vermeden derinlemesine bir halı yıkama işlemi elde etmek için tüm çalışanlarımız belirli periyodlarda özel olarak verilen eğitim seminerlerine katılır ve halı yıkama endüstrisinde en son teknolojileri yakından takip ederler. Ardından fabrikalarımızda yıkanan ürünlere birebir olarak son trend yıkama şekillerini uygulamaktadırlar.

Yüzlerce müşterimiz tarafından rahatlıkla ve kuşkusuz halı yıkama tavsiye edilen firmamızda üstün halı yıkama, halıdan leke çıkarma ve antik halı yıkama temizliği sağlayan çalışanlarımız, sizin için birçok şeyden daha değerli olan halılarınızı, en az sizin kadar büyük bir titizlikle yıkar, tıpkı ilk günkü haline dönmesi için teknolojinin tüm imkanlarından yararlanır. Siz de sektörde 18 yıla dayanan bilgi ve deneyime sahip Bakan Halı Yıkama güvencesi ile rakipsiz fiyatları ve eşsiz hizmet anlayışı ile yüzde yüz memnun kalacağınız bir halı yıkama hizmeti almak istiyorsanız, gerek halı yıkama gerek İkitelli koltuk yıkama gerekse diğer hizmetlerimiz hakkında çok daha fazla bilgi almak için bize İkitelli Halı Yıkama çağrı merkezimizden günün 24 saati ulaşabilirsiniz. Telefon numaralarımız: 0 212 801 80 85 / 0 553 425 85 77


© 2018 Tüm Hakları Saklıdır. Başakşehir Bakan Halı Yıkama Fabrikası.

Başakşehir Halı Yıkama

Web Tasarım: MOZ TASARIM