Halı Yıkama Bahçeşehir: Halıdan Leke Çıkarma Püf Noktaları

Halı Yıkama Bahçeşehir Halıdan Leke Çıkarma Püf Noktaları

Bahçeşehir'de en çok tercih ve tavsiye edilen Bahçeşehir Halı Yıkama fabrikası olarak siz halı lekeleri ile başı dertte olan müşterilerimize bazı ipuçları vermek istiyoruz. Halı Zamanla biriken tozlar ve üzerine dökülen çay ve kavhe lekeleri! Halı temizleme püf noktalarını buradan öğrenebilirsiniz.

Çıkarılması zor halı lekeleri için vaktiniz kısıtlı ise, şampuanın kuruması zaman alacağından, iyi kaliteli bir halı tozu denemeniz daha doğru olacaktır. Toz ürünlerin temizlemesi daha kolaydir ve şampuanla aynı temizliği sağlar.

Hangi halı temizleme ürününü kullanırsanız kullanın, talimatlarını mutlaka okuduğunuza ve uyguladığınıza emin olun.

Doğal Halı Temizleme Ürünleri
Mutfak dolabınızdaki malzemelerden yararlanmayı tercih edenlerdenseniz, sizin için bazı tavsiyelerimiz var. Maden suyunun leke çıkarma konusundaki etkinliği bilinen bir gerçektir, fakat taze lekeler için tuz kullanmak da iyi bir seçenektir. Karbonat, halının tüylerine sinmiş olan kötü kokuları da temizler. Yeni temizlik metodlarıni denemeden önce, bu metodlari halının görünmeyen bir yerinde denemeyi unutmayın.

Halıdan Leke Çıkarma Püf Noktaları
Lekeleri, kuruyup halıya yapismadan önce temizlemek en iyi yöntemdir. Lekeyi bastırarak temizlemelisiniz – sürterek silmek lekenin halıya daha fazla bulasmasina neden olacaktır. ‘Halı lekesi neyle çıkar’ diyorsanız, deterjan kullanabilir ve lekenin çeşidine göre aşağıdaki teknikleri uygulayabilirsiniz:

Bahçeşehir Halı Yıkama fabrikamızda zaman zaman bizimde tatbik ettiğimiz bir yöntem olan buz, sakız gibi yapışkan maddelerin üzerine sürülüp lekenin sertleşmesini sağlamak, temizliğini çok daha kolay hale getirecektir.

Kokusu olan lekeler için, eşit miktarda ılık su ve sirkeyi karıştırın daha sonra lekenin üzerine temizlik beziyle sürün.
Halı temizliği işte bu kadar kolay olabilir! Lekesiz ve tertemiz halılarınızın keyfini çıkarın!

Unutmayın
Herhangi bir temizlik ürününü kullanırken, kullanma talimatlarını her zaman okumanız gerekmektedir. Herhangi bir temizlik yöntemini denemeden önce, küçük ve görünmeyen bir bölgede test edin. Giysilerinizi temizlerken yıkama etiketini kontrol edin. Tabi ki önce güvenlik – her zaman gerekli güvenlik önlemlerini alın.

Önerimiz
Halınızı düzenli olarak temizlemeniz, kökten yaptığınız temizliği kolaylaştıracaktır. Halıların en az haftada bir elektrikli süpürgeyle süpürülmesi gerekir. Bu şekilde halınızın ömrünü uzatabilir ve kirlerin birikmesini engelleyebilirsiniz.

İlk adımlar:
Toz şeklinde olan halı temizlik ürünleri, kuruma süresi gibi bir sorunu olmadığından dolayı ve temizliği daha hızlı ve kolaydır.
Halıdaki lekeleri, temizlik suyuna karıştırılmış, halı şampuanı ve sert kılları olan fırça yardımıyla temizleyebilirsiniz.
Halıdaki kokuları gidermek için karbonat kullanabilirsiniz.
Temizlik ürünlerini kullanmadan önce, küçük bir alanda denemeyi unutmayın.

Krem renkli halınıza kahve dökmüş olabilirsiniz ya da sadece günlük biriken kirler ve tozlar olabilir. Sebebi her ne olursa olsun, halıların bakıma ve temizliğe ihtiyacı vardır. Halı temizliğinde bizi en çok uğraştıran şey, mobilyaları yerinden çekmek ve halıların kurumasını beklemektir. Fakat halı temizliği bu kadar zor olmak zorunda değil, buradaki halı temizleme püf noktaları sayesinde işiniz kolaylaşacak.
Başakşehir ve Bahçeşehirli ev hanımları tarafından Başakşehir Halı Yıkama olarak en çok tavsiye edilen halı yıkama firması olmaktan gurur duyuyoruz.

Web Tasarım